Moje dziecko jedzie pierwszy raz samo na obóz bez żadnych znajomych, czy przyjeżdża do Was dużo takich dzieci?
Tak, na nasze obozy przyjeżdżają również dzieci bez znajomych lub takie, które jadą w ogóle pierwszy raz na obóz. Oczywiście przyjeżdżają też ze znajomymi lub stali bywalcy naszych obozów, którzy umawiają się na konkretne turnusy, ale nasze turnusy są na tyle liczne, że zawsze znajdą się dzieci z każdej grupy wiekowej.
Moje dziecko pływa już na wind bardzo dobrze, ale chciałoby spróbować kite (lub odwrotnie), czy są grupy początkujące?
Oczywiście prowadzimy zajęcia na każdym poziomie nauczania od zera do poziomu PRO ze wszystkich oferowanych sportów. Grupy dzielimy na poziomy według zaawansowania. Specjalne edycje PRO CAMP dla zaawansowanych kitesurferów i windsurferów odbywają się w konkretnych terminach. Dokładne info o terminach w cenniku.
Moja córka/syn przyjeżdża z koleżanką/kolegą, czy mogą być razem w pokoju?
W karcie kwalifikacyjnej jest specjalna rubryka: z kim zakwaterować, wystarczy wpisać imię i nazwisko koleżanki/kolegi i tak zakwaterujemy. Obozowiczów kwaterujemy oczywiście wg płci oraz wieku.
Czy wasze obozy są zgłoszone do kuratorium?
Tak, każdy nasz turnus jest zgłoszony do Kuratorium Oświaty i działamy wg wytycznych kuratorium. Na każdym turnusie jest Kierownik obozu oraz wychowawcy, którzy posiadają wymagane kwalifikację.
Czy zapewniacie transport na obóz?
Niestety nie zapewniamy transportu na obóz. Uczestnika należy dowieźć do Jastarni lub w przypadku starszych Uczestników wysłać na obóz pociągiem na stację Jastarnia Główna, skąd odbierzemy go. Zajmiemy się również odprowadzeniem go na stację po zakończeniu obozu. W tym przypadku prosimy o podanie informacji o dacie i godzinie przyjazdu i odjazdu pociągu w Panelu Klienta w odpowiedniej rubryce.
Czy trzeba mieć swoją deskorolkę?
Deskorolki i deski typu surfskate udostępniamy naszym obozowiczom na czas zajęć, również kaski i ochraniacze. Jeśli uczestnik chce jednak jeździć na swoim sprzęcie, to może. Oczywiście sprzęt musi być w stanie nie zagrażającym bezpieczeństwu.
Co trzeba zabrać na obóz?
Śpiwór/kołdrę i poduszkę oraz rzeczy na typowo sportowy obóz z uwzględnieniem wchodzenia do wody dwa razy dziennie: ręczniki, strój/kąpielówki, klapki, buty sportowe, czapka z daszkiem, ciepła czapka, oprócz letnich ubrań też rzeczy przeciwdeszczowe i cieplejsze (pogoda bywa różna i nieraz mocniej zawieje), krem z filtrem UV, przybory toaletowe, regularnie zażywane leki (niezbędna informacja w karcie uczestnika), piankę lub dwie (w przypadku niewynajmowania na miejscu), dla zmarzluchów rękawiczki i buty neoprenowe itp. Dokładny spis rzeczy uczestnicy otrzymują przed obozem mailowo.
Co robicie jak nie wieje lub pogoda jest paskudna?
Mamy wiele zajęć alternatywnych. Jedyni na Półwyspie mamy zadaszony tor do jazdy na deskorolkach typu surf skate oraz skatepark w hangarze, dlatego żadna pogoda nie jest nam straszna!
Co z komórkami czy zabieramy dzieciom telefony?
Nie zabieramy dzieciom telefonów, ale cała kadra zwraca uwagę na korzystanie z nich i mamy kategoryczny zakaz używania telefonów podczas zajęć i posiłków, a grafik mamy mocno napięty, więc z telefonów można korzystać tylko w czasie wolnym, który jest najczęściej po obiedzie oraz kolacji i nie trwa długo bo wieczorami też mamy co robić.
Jednak, w razie niesubordynacji uczestnika względem użytkowania telefonu/innego urządzenia elektronicznego, możemy poprosić o tymczasowe przechowanie telefonu/innego urządzenia elektronicznego w celu ułatwienia uczestnikowi zastosowanie się do postanowień regulaminu.
Gdzie dzieci jedzą posiłki?
Posiłki jemy na Campingu, gdzie mamy specjalną obozową stołówkę znajdującą się za campingową restauracją, która przygotowuje dla nas wszystkie posiłki na miejscu.
Czy dziecko musi mieć piankę na obóz?
Jeśli nie posiada swojej można mu wynająć za dodatkową opłatą, w tym celu należy w trakcie zgłoszenia zaznaczyć rubrykę wynajmu pianki lub zgłosić taką potrzebę i opłacić na miejscu. Jednak lepiej z wyprzedzeniem poinformować o wynajmie droga mailową.
Czy mogę dostać fakturę?
Oczywiście. W systemie rezerwacyjnym jest rubryka z danymi do faktury dostępna w momencie dokonywania płatności. Jeśli potrzeba otrzymania faktury nastąpi później, można poprosić o nią drogą mailową.
UWAGA: faktury na firmę wystawiane są jedynie, jeśli potrzebę otrzymania faktury zgłosi się w momencie pierwszej zapłaty.
Czy można na miejscu zmienić sport wiodący lub grupę sportową?
Raczej nie ma takiej możliwości, gdyż planujemy grupy z wyprzedzeniem, aby mieć odpowiednią ilość sprzętu i instruktorów. Można starać się zmienić sport wiodący lub grupę, jedynie w pierwszym dniu obozu i tylko i wyłącznie w przypadku, gdy znajdzie się wolne miejsce w odpowiedniej grupie. Należy pamiętać, iż grupy sportowe tworzone są przede wszystkim ze względu na poziom zaawansowania i warunki fizyczne uczestnika, a dopiero potem ze względu na wiek i inne uwarunkowania. Nie możemy dać gwarancji takiej zmiany.
Czy zapewniacie posiłki dla uczestników o specjalnych dietach?
Mamy jedynie opcję wegeteriańską, którą należy wpisać podczas zgłoszenia w karcie uczestnika. Niestety nie możemy zapewnić posiłków spełniających kryteria innych diet.
Moje dziecko ma zażywać podczas obozu leki, czy będziecie pilnować?
Wszystkie zażywane przez dziecko leki muszą być wpisane w kartę obozową wraz z dokładną instrukcją podawania leku. Wyłącznie w tym przypadku dziecko będzie mogło przyjmować jakiekolwiek leki i możemy pilnować ich przyjmowania zgodnie ze wskazaniami. Bez pisemnej zgody rodzica, nie możemy pozwolić na przyjmowanie przez dziecko jakiegokolwiek leku.
Czy dzieci młodsze spędzają czas ze starszymi?
Staramy się dokonać podziału najmłodszych od najstarszych i kwaterujemy uczestników względem wieku w pokojach, jak i strefach, których posiadamy trzy osobne, z osobnymi przestrzeniami publicznymi. Grupy wychowawcze też tworzone są zgodnie z wiekiem.
Jednak podczas zajęć sportowych może się zdarzyć, iż starsi spotkają się z młodszymi. Tu grupy często tworzone są, ze względów bezpieczeństwa i efektywności zajęć, biorąc pod uwagę warunki fizyczne i umiejętności, następnie zgodnie z wiekiem. Niektóre też zajęcia są łączone grupami.
Moje dziecko rozchorowało się tuż przed wyjazdem na obóz. Czy mogę zrezygnować?
Tak, można zrezygnować z obozu. Należy natychmiastowo poinformować Biuro obozów o chęci rezygnacji podając jej powód. Możliwe jest przejęcie miejsca przez innego uczestnika lub zmiana terminu obozu. Każdy przypadek jest rozpatrywany osobno.
Ogólne zasady rezygnacji:
W przypadku rezygnacji przed terminem rozpoczęcia Obozu, Organizator zwróci wpłaconą kwotę na rzecz obozu, pomniejszoną o wydatki poniesione uprzednio przez Organizatora, w celu realizacji udziału Uczestnika w Obozie, równe kwocie zaliczki.
W wypadku rezygnacji w dniu i po terminie jego rozpoczęcia, Organizator zwróci Klientowi wpłaconą przez niego cenę obozu podzielona przez ilość dnia trwania całego obozu i pomnożoną przez ilośc dni, na jakich uczestnik był obecny, pomniejszoną o wydatki poniesione uprzednio przez Organizatora w celu realizacji udziału w Obozie i rezerwacji usług u dostawców
Czy muszę wydrukować umowę i kartę kwalifikacyjną, podpisać i przekazać do biura?
Nie ma takiej potrzeby. Mamy wszystko zachowane w panelu klienta. Jednak, jeśli jest taka potrzeba, to prosimy dokumenty zeskanować i wrzucić do panelu klienta w miejsce „Dodatkowych Plików”
Będę akurat przejazdem obok obozu. Mogę odwiedzić moje dziecko?
Tak można odwiedzić swoje dziecko podczas trwania obozu po uprzednim ustaleniu dokładnego terminu i godziny z Kierownikiem obozu. Spotkanie odbywa się poza obozem. Ze względów bezpieczeństwa i w trosce o dobre samopoczucie pozostałych obozowiczów, nie wpuszczamy rodzin uczestników na teren obozu, stołówkę, czy do obiektów sportowych, na których odbywają się zajęcia.
Z doświadczenia jednak wiemy, że wizyty rodzin nie wpływają korzystnie na uczestników. Wybijają ich z rytmu obozowego i rozbudzają tęsknotę za domem, odbierają tak cenne poczucie samodzielności.
Moje dziecko nie umie pływać wpław, czy to będzie problem?
Nie przyjmujemy na obóz dzieci, które nie potrafią pływać. Wszystkie rodzaje obozów mają w programie zajęcia w wodzie i mimo iż płytkiej, umiejętność pływani jest wymagana ze względów bezpieczeństwa i efektywności prowadzonych zajęć.